Vuoden Huonekasviharrastajat 2022 valittu

Vuoden 2022 Huonekasviharrastajat valittiin tänä vuonna harrastajien lähettämien ehdotusten, sekä äänestyksen perusteella.

Vuoden Huonekasviharrastaja 2022 on Paula Heino-Linnahalme. Paula on Huonekasviseuran entinen puheenjohtaja, ja perustajajäsen. Hän järjestää aktiivisesti Lappeenrannassa seuran kasvitreffejä, sekä muuta toimintaa. Paula kutsuu kaikki juhlakahveille kasvitreffien merkeissä juhlistamaan voittoaan keskiviikkona 21.09. Tapahtumalinkki: Kasvitreffit Lappeenranta | Facebook

Vuoden Huonekasvijunioriharrastaja 2022 on Neela Nurminen. 15-vuotiaalta huonekasviharrastajalta löytyy runsas lajikirjo jo kokoelmistaan. Neela on harrastanut huonekasveja 12-vuotiaasta.

Lämpimät onnittelut voittajille!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.