Peikonlehti 3/23 on täällä!

Tämä numero keskittyy tiedottamaan tulevasta Huonekasviviikosta. Lisäksi numerosta saa tietoa mm. huonekasvien syyshuollosta, tai mitäpä, jos kurkkaisit, mitä ihmettä tarkoittaa kasvien solukkoviljely? Joka lehdessä on myös juttua mielenkiintoisista ihmisistä sekä yhteistyökumppaneistamme. Nautinnollisia lukuhetkiä!

Jäsenemme saavat Peikonlehti -julkaisun neljästi vuodessa sähköisenä. Peikonlehden irtonumeroita voi myös ostaa hintaan 5€, mikäli ei ole jäsen.

Toimitukseen saa yhteyden sähköpostitse hukas.toimitus (at) gmail.com

2 vastausta artikkeliin “Peikonlehti 3/23 on täällä!”

 1. Vaikka olen todella vanha, niin onnistun tappamaan jokaisen viherkasvin, joita kuitenkin haluaisin . Toivoisin arkineuvoja, ihan tavallisen mummon olohuoneeseen. Itseäni olen kuitenkin pitänyt hengissä
  Kiitos

  1. Hei Liisa,
   kiitos yhteydenotosta. Peikonlehteen pyritään julkaisemaan toiveartikkeleja, sekä jokaiselle hieman jotakin. Laitamme mietintämyssyyn artikkelisarjan huonekasvien perushoidosta.
   yst. terv. Sari // Peikonlehden toimitus

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.